Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

NOWA GENERACJA PROSTOWNIKÓW EXIDE

Exide Ulotka Prostowniki 2015 Polska PL 3

Dbaj o akumulatory, a będą działały dłużej. Jako wiodący producent akumulatorów Exide Technologies posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, by produkować także zaawansowane technologicznie prostowniki. Prostowniki, które są jednocześnie wygodne w użyciu i łatwe w obsłudze.

Prostowniki Exide są przeznaczone do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych o szerokim zastosowaniu. Całkowicie zautomatyzowane, z wbudowanym kompensatorem temperatury, idealnie sprawdzają się w naszym chłodnym klimacie. Prostowniki posiadają zintegrowane czujniki bezpieczeństwa, dzięki czemu wykrywają nieprawidłowości w pracy akumulatora.

Prostowniki Exide zapewniają optymalne ładowanie i mogą być używane do akumulatorów o pojemności od 1 Ah do 300 Ah (max. 360 Ah). Wbudowana latarka umożliwia pracę po ciemku, a specjalnie zaprojektowane zaciski zapewniają optymalne ładowanie. Przewód zwijany jest wokół prostownika, co ułatwia użytkowanie urządzenia. Wiemy, czego oczekują Klienci i nasze prostowniki spełniają te oczekiwania. Znamy się na akumulatorach. Teraz prezentujemy prostowniki, które odzwierciedlają naszą wiedzę.

Exide Ulotka Prostowniki 2015 Polska PL 1

AKCESORIA

Przezorny zawsze ubezpieczony. Na wszelki wypadek warto mieć zapasowe przewody i dodatkową parę zacisków, w niektórych sytuacjach może przydać się także dłuższy przewód do połączenia stałego. Oczywiście wszystkie te akcesoria posiadają wbudowane czujniki temperatury.

Exide Ulotka Prostowniki 2015 Polska PL 2

ZAWSZE POD KONTROLĄ

Posiadając prostownik Exide, nie martwisz się, czy Twój sportowy wóz zapali przed pierwszą wiosenną trasą lub czy akumulator motocykla jest naładowany. Masz wszystko pod kontrolą i unikasz niemiłych niespodzianek. Exide jest jednym z wiodących producentów akumulatorów na świecie. Zadowala nas tylko to, co najlepsze. I dlatego właśnie wyprodukowaliśmy serię prostowników do akumulatorów 12-voltowych. Zastosowaliśmy najnowocześniejszą technologię, by stworzyć prostownik spełniający najwyższe standardy, których oczekuje się od naszej firmy.

PO CO ŁADOWAĆ AKUMULATOR ?

Posiadając całkowicie naładowany akumulator, jesteś pewien, że Twój samochód zawsze zapali, na łodzi nie zabraknie prądu, a motocykl jest gotowy do pierwszej w roku przejażdżki. Już choćby z tych powodów warto pilnować stanu naładowania akumulatora. A jest ich z pewnością znacznie więcej… Regularne ładowanie sprawia, że Twój akumulator działa jak nowy, masz więc pewność, że dostarczy Ci prąd zawsze, kiedy go będziesz potrzebować. Pamiętaj, że dbanie o akumulator przedłuża okres jego użytkowania!

Exide Ulotka Prostowniki 2015 Polska PL 4

KIEDY AKUMULATOR WYMAGA ŁADOWANIA?

Utrzymywanie odpowiedniego poziomu naładowania akumulatora przedłuża jego trwałość  i zapewnia prawidłowe działanie. Gęstość kwasu w ogniwach systematycznie  się zmniejsza, zarówno w czasie użytkowania akumulatora, jak i podczas jego przechowywania. W rezultacie spada też napięcie w obwodzie otwartym. Całkowicie naładowany akumulator generuje napięcie około 12,7 V. Kiedy spada ono do 12,4 V, urządzenie wymaga ładowania. Pamiętaj! Utrzymuj swój akumulator w dobrym stanie, sprawdzając okresowo napięcie i wykonując ładowanie konserwacyjne   w miarę potrzeb.

Kilka wskazówek dotyczących długiego przechowywania:

  • akumulator powinien być całkowicie naładowany przed zmagazynowaniem
  • przechowuj akumulator w chłodnym, suchym miejscu, by ograniczyć samorozładowanie
  • pamiętaj, że rozładowany akumulator może zamarznąć i ulec zniszczeniu w niskich zimowych temperaturach
  • naładuj akumulator, jeśli napięcie spadło do 12,4 V.

ŁADOWANIE JEST PROSTE – OTO, CO NALEŻY ZROBIĆ

Upewnij się, że akumulator jest czysty i suchy, zwłaszcza w okolicach zacisków. Woda, olej, rdza i inne zabrudzenia mogą spowodować samorozładowanie. Przygotowany akumulator możesz podłączyć do prostownika. Korzystanie z prostownika Exide jest bardzo łatwe:

Exide Ulotka Prostowniki 2015 Polska PL 5

 

Kup teraz - Prostowniki EXIDE - sklep internetowy

Sklep stacjonarny:

Centrum Akumulatorów Toruń

ul. Lubicka 22 / Gołębia
87-100 Toruń
tel. 531 351 190

Godzin otwarcia
Pn.-Pt. 9-17
Sobota 9-14

Nasze dane

 

organic icon

BIERZESZ NOWY, ODDAJESZ STARY AKUMULATOR !

W związku z powyższym jeżeli masz zużyty akumulator, niezależnie w jakim jest on stanie przywieź go do nas. Nasza firma zutylizuje go BEZPŁATNIE !